PB Help Asistent
PB HELP Asistent
Automotoklub zdravotně postižených motoristů
Příbram Beroun

O nás

Organizace ÚAMK-AMK ZPM Příbram Beroun, která provozuje asistenční službu se hlásí k sociálnímu podnikání.

Služba pro zdravotně postižené
Automotoklub zdravotně postižených motoristů Příbram - Beroun je nezisková organizace, která byla založena v roce 2000. Věnuje se celé řadě projektů. Jeden z nich je určen dětem v mateřských školkách a školákům základních škol až do pátých tříd. Co je obsahem tohoto projektu, na to jsme se zeptali Pavla Brychci, předsedy této příbramské organizace:

"Oslovil jsem Českou policii a zároveň i Městkou policii v Příbrami a také na Dobříši a společně navštěvujeme mateřské a základní školy, kde pro děti pořádáme asi půlhodinovou besedu, kde si společně povídáme o dopravě, bezpečnosti na komunikacích. Zároveň spolupracujeme i se Záchrannou službou a příbramskou nemocnicí. Tento projekt se jmenuje Nemocnice míří do školek. To je zase projekt, který má děti naučit, co udělat v různých situacích - když si třeba na pískovišti hodí písek do očí, nebo najdou jehlu a i dalších nebezpečných situacích, která na děti na různých místech číhají. Tento projekt chceme ještě rozšířit o spolupráci s dobrovolnými hasiči. Na těchto besedách si děti zároveň i zasoutěží a za odměnu dostanou různé malé dárky, ale i třeba informace pro rodiče, jak správně upoutat děti do autosedačky."

Kromě této práce s dětmi, čím se ještě zabýváte?
"Máme kontakt s nejrůznějšími firmami v Příbrami, majícími vztah právě k automobilismu. Tyto firmy poskytují našim členům různé slevy - pneuservisy, STK, prodejny náhradních dílů a podobně. Našimi členy jsou většinou lidé s nízkými příjmy a pro mnohé z nich je tato pomoc velice důležitá, protože auto je pro ně důležitým dopravním prostředkem. Tímto se jim alespoň trochu snažíme zpříjemnit život."

Co je Vaší další činností?
Další nápad pro je pro občany s nízkými příjmy (seniory, zdravotně postižení, matky s dětmi a sociálně slabí spoluobčané). V prvopočátku jsem zpracoval projekt a oslovil poslankyni Evu Dundáčkovou, aby tento nápad posoudila a případně mi pomohla s jeho financováním. Paní poslankyni se nápad líbil, a tak mi slíbila, že se pokusí mi pomoci. To se naštěstí podařilo. Cílem bylo zajistit lidem postiženým, nemocným, seniorům i rodičům s dětmi, lidem v tíživé životní situaci a neziskovým organizacím odvoz osobním autem k lékaři, na nákupy, do práce, do školky, školy a podobně. V žádném případě si nás nepleťte s taxislužbou, která kohokoliv odveze večer z restaurace! Za státní dotace jsme nakoupili šest osobních aut, z toho tři nová a tři ojetá. Na nákup těchto vozů bylo samozřejmě vyhlášeno řádné výběrové řízení, to vyhrála firma Auto Poly Příbram, která nám zajišťuje veškerý servis. Majitelem aut tudíž nejsem já, jak si mnozí myslí, ale naše organizace. Jezdíme tady v Příbrami, v Berouně a v Kolíně. 

Působnost tohoto projektu je tedy celorepubliková?
"Ano, v jednom městě rozhodně nemůže jezdit šest aut. Podobných organizací, jako je ta naše, je po republice dvanáct. Společně jsme provedli jakýsi průzkum, které oblasti tuto službu potřebují. Naší podmínkou je, aby řidičem byl člověk evidovaný na Úřadu práce a byl zdravotně postižený. Jde o to, že lidé s invalidním důchodem patří mezi nízkopříjmové a jejich finančními prostředky se jen velice těžko dá vyjít a tato práce pro ně tedy může být velice příjemným doplněním rodinného rozpočtu."

Jaké jsou dosavadní zkušenosti s touto službou?

Naši nabídku uvítali všechny neziskové organizace, které sídlí na bývalé 8. Základní škole, tělesně postižení, senioři i maminky s dětmi. A právě těmto lidem je služba určena.  Nejezdíme v noci, nejezdíme pro běžné občany, nevozíme lidi do restaurací a z nich!"

Naše služba je PB HELP ASISTENT - tel. 733 708 534 - Non-stop a poskytujeme služby zdravotně postiženým, starým lidem a maminkám s dětmi v době od 6:00 do 22:00 hodin!!! SO a NE si lze domluvit. Potřebujete k lékaři, na úřad, nákup, za sportem a kulturou, něco odvést, do školy a školky.

Poplatky:  cena za odvoz klienta 16,- Kč / km, přistavení 30,- Kč, přistavení vozu mimo město 9,- Kč/km nad 3,5 km a čekání na klienta (pokud nemá řidič dalšího klienta) je 3,- Kč/min.

Rok od roku se zvyšuje zájem o naši službu.  


Copyright © 2012
PB Help Asistent
All rights reserved

W3C_HTML_4.01

Dnes je 07. 12. 2023.
Svátek má: Ambrož
MAPA STRÁNEK