PB Help Asistent
PB HELP Asistent
Automotoklub zdravotně postižených motoristů
Příbram Beroun

Slovo předsedy AMK ZPM a zakladatele PB HELP Asistent pana Brychcy

PB HELP Asistenční služba vznikla po dlouhé době příprav pro MOTORISTY I NEMOTORISTY. Služba je podporovaná ÚAMK ČR jehož jsme členem a jejíž loga máme na všech vozech. Mnoho lidí se o podobné služby zajímalo. Někteří z našich členů jsou handicapovaní a proto tento projekt. V roce 2009 se nám podařilo prolomit zásadní problém, který se jmenuje finance. Díky projektu se podařilo získat značnou část peněz na nákup několika automobilů. Režii a nemalé provozní náklady si však organizace musí hradit sama.

Naším cílem není pouze pomoc handicapovaným a seniorům s odvozem. Naši zaměstnanci - řidiči, by měli být z řad registrovaných uchazečů o práci na pracovních úřadech a navíc, vybíráme ty, kteří mají průkaz ZP avšak jim jejich zdravotní omezení nebrání v řízení motorového vozidla což ani není možné. Musí splňovat veškeré zákonem nastavené podmínky jako každý jiný řidič pracující v tomto oboru.

Naše PB HELP Asistenční služba nezapomíná ani na skupinu seniorů, nemocných a matek s dětmi. Pro všechny tyto skupiny jsme připraveni poskytnout naše služby. Služba je především určena pro odvoz k lékaři a od lékaře, na úřady, nákupy a podobně.

Jsme připraveni vyhovět i maminkám samoživitelkám, které se svým miminkem jedou jednou za čas na velký nákup, nemají své auto a do kočárku se jim nákup nevejde.

Na případnou otázku, zda toto již není zcela zbytečná pomoc jsem nuceni konstatovat, že tazatelé nebudou 100% z řad samoživitelek s malými dětmi. Především ony matky malých dětí mnohdy potřebují třeba rychle zajet na velký nákup do nákupního centra, kde je lékárna a drogerie. Cestou je třeba se stavit na poště, zaplatit složenky na nájem apod. a vrátit se domů s nákupem na několik dnů. Také pacienti po úraze nebo zákroku ať již ambulantním nebo hospitalizaci mají možnost využít naší služby. Návrat z nemocnice mnohdy již není součást ošetření nebo na sanitku čekáte hodiny.

PB HELP Asistenční služba je službou placenou, ale jelikož jde o cílenou skupinu osob s určitým handicapem, cena služby je 10,50 Kč až 13,- Kč za kilometr.

Nejsme taxislužba, kterou si zavoláte po večírku z hospody. Do restaurace klienta odvezeme, když si bude chtít sednout na večeři. V tom je zásadní rozdíl.

Máme svůj dispečink. Spolupracujeme s lékaři, organizacemi pracujícími s tělesně postiženými, s domovy seniorů. Kam až může klient s naší službou jet? Dá se říct kamkoliv. Bude-li potřebovat převézt z Prahy do Brna nebo z Příbrami do Prahy a zpět, i to je možné. Vše je otázkou dohody a momentálního vytížení našich vozů.

Naše služba je úspěšná a věříme, že budeme moci v co nejkratší době rozšířit náš vozový park natolik, aby naše služby mohli využívat další lidé a abychom mohli zaměstnat více osob se zdravotním postižením.

Copyright © 2012
PB Help Asistent
All rights reserved

W3C_HTML_4.01

Dnes je 29. 09. 2023.
Svátek má: Michal
MAPA STRÁNEK